Kategórie
 
 
 
 
 

Kuchársky nôž 20 cm Wüsthof Aeon - Limitovaná edícia

Limitovaná edícia - 1 z 1500 ks.
Kód produktu:1011000120
Dodacia lehota
Dostupnosť: skladom
Vaša cena: 499,00 €

Popis produktu

Kuchársky nôž Wüsthof Aeon - vyrobený pre večnosť.

Doba železná začala v strednej Európe pred približne 3000 rokmi. V tomto čase boli vyrobené prvé nože. Neboli vyrobené z kameňa, bronzu alebo mosadze, ale z materiálu, ktorý sa v rôznych zliatinách používa na výrobu nožov dodnes. Z tohoto obdobia pochádza aj drevo, z ktorého je vyrobená rukoväť nože - bažinný dub. To je staré 3249 rokov o čom svedčí certifikát americkej firmy International Chemical Analysis Inc., ktorá robila analýzu veku pomocou rádiouhlíkovej metódy.

Čepeľ je vyrobená z ušľachtilej nožiarskej ocele a následne je tepelne upravovaná na tvrdosť 58 HRC. Povrch čepele je potiahnutý vrstvou DLC (diamond-like-carbon), ktorý je extrémne tvrdý, ale zároveň nie je krehký. Tento čierny povrch (amorfný uhlík) vzniká premenou ocele za pôsobennia horúcej uhľovodíkovej plazmy. Povrch je veľmi odolný voči poškriabaniu a ľahšie preniká potravinami. Silné kyseliny z potravín, škroby a ani korózia nemajú šancu poškodiť čepeľ. DLC vytvára efekt lotosového kvetu, ktorý prirodzene odpudzuje vodu.

V tomto noži sa snúbi moderna s klasikou a históriou. Nie je to len kvôli bažinnému dubu. Wüsthof zúročil viac ako 200-ročnú tradíciu vo výrobe nožov a spojil ju s najnovšími technológiami. Nôž je kompletne vyrábaný v Solingene v Nemecku.

Nôž je zabalený v elegantnej čiernej krabičke, v ktorej okrem noža nájdete aj handričku na čepeľ a certifikát o pravosti dubu s poradovým číslom noža.

Dĺžka čepele 20 cm.

Made in Solingen/Germany.

Parametre produktu
Prevedenie:Kované nože
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia